Sherlock Holmes - 25. 7. - 6. 8. 2021 - Tábory Sobeňák

Legendární Sherlock Holmes
řeší další záhadu
Nejlepší léto 2021
Sherlock v Čechách,
u toho musíš být!
Přijeď Sherlockovi pomoci
vyřešit další tajuplný případ.
Nejlepší léto

Sherlock Holmes

Světoznámý soukromý detektiv Sherlock Holmes řeší další záhadný případ. Vše to začalo dopisem, který Sherlockovi přišel od neznámého odesílatele. Dopis byl napsán lámanou angličtinou a stálo v něm něco o rodině ze vzdálené Bohemie, která by potřebovala pomoc s nevysvětlitelnou ztrátou několika lidí. Takové dopisy Sherlock dostává často a většinou jim nevěnuje moc velkou pozornost. Tentokrát však Sherlock zpozorněl! Zjistil totiž, že dopis byl zašifrovaný. Tuto šifru Sherlock zná již od malička, když si se svým bratrem posílali tajné dopisy. Mycroft volá o pomoc svého mladšího bratra! Ale sám to Sherlock nezvládne. Přidáš se k němu na cestu plnou tajuplných postav, záhadných šifer a dobrodružných výzev?

Termín

25. 7. – 6. 8.

Cena

5050 Kč do 31.1.

Věk dětí

7 - 17

Areál tábora

Rekreační středisko u Sobenského rybníka se nachází v srdci Brd na hranici CHKO Brdy v blízkosti Rožmitálu pod Třemšínem. Areál je umístěn v lese na prosluněné louce obklopené stromy, potůčkem a rybníkem. Je ideálně situovaný pro letní dětské tábory. Kapacita objektu je 180 osob ve zděných budovách a chatkách. Stravování (6x denně) zajišťuje vlastní kuchyně v hlavní budově, kde jsou kromě velké jídelny nacházejí i velké čerstvě zrekonstruované sociální zařízení, terasa a krbem a klubovny (učebny).Malé a menší střední děti jsou ubytovány v pokojích ve zděných táborových domcích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou pro 6 dětí. V každém domku jsou vždy čtyři pokoje pro děti a dva pokoje pro jejich vedoucí. Některé pokoje mají vlastní koupelničku přímo na pokoji (toaleta, sprcha, umyvadlo). Starší a nejstarší děti jsou ubytovány v opravených klasických dřevěných táborových chatkách pro 4 děti.

Program

Celý tábor je o propojení sportovních aktivit a aktivit v přírodě s hraným silným příběhem. Kromě her a sportů v oddílech tak čeká děti odpolední celotáborová hra se spoustou zážitků a dobrodružství. Večer se mohou děti těšit na zájmové kroužky (hudební nástroje, výtvarka, angličtina, společenské hry), ale i táboráky a diskotéky. Na nekonečné louce a hřištích pak míčové hry, stolní tenis nebo koupání v bazénu.

Vedoucí

Naši táboroví vedoucí jsou především studenti a studentky pedagogických fakult a jiných vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Jeden vedoucí má na starosti malý oddíl kolem 10 dětí, u menších dětí je to ještě méně. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

Základ kolektivu tvoří zhruba 20 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

Cena

Cena tábora je 4.850,- Kč, při platbě tábora po 31. 12. 2020 je cena 5.050,- Kč, při platbě po 31. 1. 2021 je cena 5.350,- Kč.

Cena zahrnuje: ubytování, stravu 6x denně (i s druhou večeří), pitný režim, dopravu, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, zájmové kroužky, odměny a diplomy.

Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte telefonicky. Bezlepková strava je za jednorázový příplatek 300 Kč.

Dovolujeme si Vám nabídnout cestovní pojištění, které zahrnuje pojištění storno poplatku (80% z ceny za dítě) a úrazové pojištění, za cenu 190 Kč na osobu a pobyt. Pojištění si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Tábor je možné platit na splátky. Do 14 dnů je třeba uhradit alespoň 20% ceny. Měsíc před začátkem tábora je třeba mít uhrazeno 100%.

Slevy

Na tábory poskytujeme tyto slevy:

 • při uhrazení plné ceny tábora do 30. 12. 2020 je sleva 500 Kč
 • při uhrazení plné ceny tábora od 1. 1. 2021 do 31. 1. 2021 je sleva 300 Kč
 • sleva 300 Kč za sourozence (První dítě platí plnou cenu a každý jeho sourozenec cenu se slevou. Pokud se liší příjmení sourozenců, uveďte v přihlášce do kolonky poznámky celé jméno sourozence.)
 • sleva 300 Kč za kamaráda (Máš možnost získat slevu, když k nám na tábor přivedeš svého kamaráda. Pro uplatnění slevy za kamaráda je nutné v přihlášce napsat do kolonky pro poznámky žádost o tuto slevu a celé jméno kamaráda. Bonus za kamaráda se účtuje zpětně, jakmile kamarád pošle svou přihlášku a uhradí pobyt.)
 • sleva 500 Kč za účast na více turnusech/táborech pořádaných v roce 2021
 • sleva pro děti z dětských domovů je individuální dle počtu dětí.

Doprava

Dopravu na tábor a zpět zajišťujeme autobusy z Prahy. Vlastní doprava na tábor a z tábora je samozřejmě možná.

Autem
Děti prosím přivezte na adresu areálu v den začátku tábora mezi 9:45 - 10:15. V odjezdový den je vyzvedněte ve stejném čase.

Autobusem
Autobusy odjížději a přijíždějí z Prahy.

 • Odjezd: 25. 7. 2020, v dopoledních hodinách
 • Příjezd: 6. 8. 2020, v poledne
 • Co s sebou?

  Při odjezdu na tábor prosím odevzdejte:

 • kopii lékařského potvrzení
 • bezinfečnost (nesmí být starší jednoho dne)
 • kopie kartičky pojišťovny
 • kapesné (doporučujeme 300 Kč)
 • seznam doporučených věcí
 • naše

  Novinky

  Novinky
  Letní tábory v roce 2021 jsou tu!
  Tímto startujeme táborovou sezónu 2021! Upravili jsme úvodní stránku a zveřejnili termíny letních táborů 2021. Přihlášky otevřeme v průběhu října. Už teď se na vás těšíme! ...
  Novinky
  Tábor Sobeňák v Českém rozhlase
  Před létem u nás natáčel Český rozhlas reportáž o letních táborech.   Sobeňák · Rekreační středisko Sobeňák v Českém rozhlase

  TÁBORY SOBEŇÁK - Už 25 let se věnujeme dětským táborům. Nyní v Rekreačním středisku Sobeňák, ve kterém mají letní dětské tábory tradici již od roku 1968.

  INFOLINKA
  Po-Pá 9.00-18.00
  Markéta Řičánková
  608 555 600‬
  Kontaktujte nás

  © 1968-2020 TÁBORY SOBEŇÁK - letní dětské tábory. Pořadatel Dobrý spolek. Obchodní podmínky