06.12.2023|
Novinky

Stany

Středisku Sobeňák už je nějakých skoro šedesát let. A dříve k nám jezdilo dětí daleko víc. Byly tu totiž stany. Takové ty klasické podsadové.

Tábory na Sobeňáku jsou každoročně rychle vyprodané. A často volají rodiče, že se nestačili přihlásit a že je to dětem líto. Přemýšleli jsme, jak zkusit elegantně kapacitu navýšit. Několikrát to vypadalo, že bychom mohli dovézt další chatičky -- ty se totiž občas prodávají, pokud se nějaké středisko ruší. Zkoušeli jsme nové chatičky postavit, to se ukázalo v dnešních podmínkách jako neekonomicky drahé.

Na jednu netáborovou akci k nám už dva roky produkce vozí krásné "glampingové" stany. Možná jste o trendu glampingu slyšeli. Je to takové modernější, chcete-li luxusnější táboření pro dospělé (nejen). Pro něj se používají stany podobné indiánským týpí, ale mnohem modernější. Především užitím materiálu, utěsněním proti vodě, ale celkově vzhledem. Posuďte sami na fotkách.

A protože bydlení v takových stanech se líbilo i dospělákům, nápad byl tu a my jsme se rozhodli zkusit pro příští rok nabídnout ubytování v několika takových stanech. Máme to tedy vyzkoušené, stany u nás už stály. Děti budou ubytované po pěti-šesti. Budou mít pohodlnou 10+ cm nafukovací matraci, přivézt si budou muset spacák. Za ubytování ve stanu nabízíme výhodnější cenu.

První fotka je od nás, ostatní ilustrační od výrobce stanů. Věříme, že se tahle novinka osvědčí, už se nemůžeme dočkat :-)