Časté otázky - Tábory Sobeňák

Přihlášení na tábor

Co když bude COVID?

Jakmile by bylo dané, že tábor nemůže proběhnout, okamžitě vracíme platby. Riziko spojené s COVID-19 tedy bereme plně na sebe.

Jak přihlásit dítě na tábor?

Jednoduše vyplníte přihlášku a odešlete ji. E-mailem vám pak zašleme veškeré potřebné instrukce a informace.

Kde najdu podrobné informace k odjezdu, seznam věcí apod.?

Po odeslání závazné přihlášky vám přijdou veškeré potřebné informace e-mailem.

Jaké dokumenty je třeba vyřídit?

V první řadě je potřeba vyplnit přihlášku. Pak následuje vyplnění třech dokumentů – Potvrzení o bezinfekčnosti, Posudek o zdravotní způsobilosti a Plná moc zákonného zástupce k ošetření dítěte. Tyto dokumenty společně s kopií karty zdravotní pojišťovny dítěte vložíte do velké obálky, kterou čitelně nadepíšete jménem dítěte. Do obálky můžete vložit i léky, které by dítě mělo užívat, společně s přehledným rozpisem užívání. Tuto obálku pak předáte (společně s dítětem) povolané osobě u autobusu v Praze / při vstupu do areálu letního tábora.

Co všechno je v ceně tábora? Je cena finální?

Ano, cena tábora je finální. Zahrnuje dopravu, ubytování, stravu, vstupy do kulturních památek při výletech, výběrové workshopy, věcné ceny a samozřejmě služby zdravotníka a lektorů. V ceně NENÍ kapesné dětí.

Do kdy musím za tábor zaplatit?

Platbu proveďte do deseti pracovních dnů od podání závazné přihlášky. Po této lhůtě rezervace vyprší a rezervované místo tak bude možné obsadit jiným zájemcem.

V případě hrazení pobytu třetí stranou (zejména zaměstnavatelem objednatele) na základě faktury, vystavené provozovatelem, má předběžná rezervace platnost do data splatnosti této faktury.

Vystavíte nám potvrzení o zaplacení tábora?

Samozřejmě. Kontaktujte nás a domluvíme se na předání.

Když si rozmyslíme účast na táboře, dostaneme peníze zpět?

Pokud bude účast dítěte zrušena po jeho závazném přihlášení, platí následující storno poplatky dle Všeobecných podmínek:

 • Více než 90 dní před počátkem tábora: storno 0% z celkové ceny
 • 90-61 dní před počátkem tábora: storno 50% z celkové ceny
 • Méně než 61 dní před počátkem tábora: storno 100% z celkové ceny

Při podstatné změně rezervace (změna turnusu či typu tábora) více než 60 dní předem se účtuje administrativní poplatek 300 Kč. Pozdější změna se považuje za zrušení původní objednávky a za novou přihlášku.

Poskytujete na vaše tábory nějaké slevy?

Ano! Za každého sourozence nebo kamaráda, kterého si táborník přiveze s sebou na tábor, máte slevu 300Kč! ! Pro uplatnění slevy za kamaráda je nutné v přihlášce napsat do kolonky pro slevu žádost o tuto slevu a celé jméno kamaráda, který s námi ještě nejel.

Při objednání více turnusů najednou je sleva 500Kč. 

Jsou děti na táboře pojištěné?

Zdravotní pojištění dětí je hrazeno jejich vlastní zdravotní pojišťovnou nebo pojistkou. 

Dovolujeme si Vám nabídnout „Storno balíček“, který lze uplatnit pro krytí storno poplatku (80 % z ceny za dítě) za cenu 150 Kč na osobu a pobyt. Balíček si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Storno balíček v případě zrušení přihlášky na tábor pokryje kompenzaci ve výši 80% ceny tábora. Nárok na uplatnění vzniká v případě:
– akutního onemocnění nebo úrazu, které dítě utrpělo a které podle rozhodnutí ošetřujícího lékaře nejsou slučitelné s pobytem na táboře,
– úmrtí osoby blízké dítěti, která se neměla účastnit téže cesty, jestliže k tomuto úmrtí došlo méně než 30 dnů před odjezdem.

Výše zmíněné storno důvody jsou potřeba doložit lékařskou zprávou/úmrtním listem.

Dieta - Může na tábor jet dítě s celiakií?

Ano může, jsme na to už zvyklí a naše kuchařky rády připraví náhradní stravu z vhodných surovin. Je nutné při vyplňování přihlášky tuto dietu uvést. Na nákup potřebných surovin k vaření dietní stravy se vztahuje příplatek 300Kč.

Balení na tábor

Potřebují děti spacáky?

Ne. Děti spí v chatkách/bungalovech, kde jsou lůžkoviny k dispozici. 

Kde najdu podrobné informace k odjezdu, seznam věcí apod.?

Po odeslání závazné přihlášky vám přijdou veškeré potřebné informace e-mailem.

Na co pamatovat při balení věcí na tábor?

Ideálním zavazadlem na cestu je kufr nebo velká taška, výhodou je mít s sebou i menší batůžek na výlety (na pití, jídlo, plavky, ručník apod.).  Co nezapomenout zabalit?

NUTNÉ

 • Oblečení: Běžné oblečení do každého počasí – svetry, bundy, mikiny, trička, tepláky, kalhoty, kraťasy, spodní prádlo, oblečení na spaní, plavky, pláštěnka, pokrývka hlavy (kšiltovka, šátek), kapesníky, ponožky
 • Obuv: Pohodlné sportovní boty, holínky, pantofle nebo sandály
 • Hygienické potřeby: Mýdlo, šampon, pasta, kartáček, hřeben, ručník, osuška, opalovací krém, popř. dívčí hygiena atd.
 • Ostatní: Léky které dítě užívá, sluneční (příp. dioptrické) brýle, případně kapesné (záleží na rodičích)

HODÍ SE

 • plovací kruh nebo křidýlka (neplavci)
 • oblíbená hračka (pro ty mladší… :o)
 • baterka s náhradními bateriemi
 • blok, pastelky, fixy, propiska, dopisní papíry, obálky se známkou
 • kniha, oblíbená hra, karty apod.
 • kostým na karneval
 • pokud něco na zub, tak aby se to rychle nezkazilo

Které věci pro dítě na tábor nedoporučujete?

Obecně nedoporučujeme na tábor dávat dítěti nic co by se mohlo v přírodě snadno poničit – zejména drahou elektroniku včetně mobilních telefonů. V případě mobilního telefonu nabízíme možnost úschovy u vedoucích nebo se informovat o stavu svých ratolestí na uvedených číslech příslušných pracovníků.

Kapesné lze předat vedoucím spolu s dokumenty při odjezdu na tábor. U větších táborníků je možné obnos nechat jim, ale za případnou ztrátu neneseme odpovědnost.

Táborníci si na tábor naopak nesmí brát nože (ani žádné jiné zbraně, pokud nejsou LARPové a přímo se nepožadují v přihlášce na tábor), pyrotechniku a jiné pro děti nevhodné věci.

Je možné nechat léky u větších dětí?

Pokud dítě užívá nějaké léky, prosíme o přesný rozpis užívání a léky v dostatečném množství. Léky prosím vždy odevzdávejte – děti u sebe léky mít nemohou, to platí i pro zdánlivě neškodné léky jako brufen, paralen a podobně! Děti si v průběhu tábora musí pro léky samy chodit, zdravotník eviduje vydání. Pokud dítě nepřijde, zdravotník ho vyhledá a lék mu dá. 

Chod tábora

Kdo jsou vedoucí na táboře?

Vedoucí našich táborů pečlivě vybíráme mezi lidmi z řad studentů, odborných pracovníků a povolaných osob. Jejich praxe je spojena s letními tábory, lektorováním, výukou, volnočasovými aktivitami a především s nadšením pro práci s dětmi.

Mohu navštívit své dítě v průběhu tábora?

Z výchovných důvodů nedovolujeme rodičům, rodinným příslušníkům ani rodinným přátelům děti v průběhu tábora navštěvovat. Pokud budete z vážných důvodů potřebovat dítě přeci jenom navštívit, je potřeba domluvit tuto návštěvu telefonicky s hlavním vedoucím tábora.

Jaký je harmonogram dne?

 • budíček + (krátká lehká rozcvička) + ranní hygiena
 • snídaně
 • dopolední program (v průběhu programu pauza na svačinu)
 • oběd
 • polední klid
 • odpolední program s pauzou na svačinu
 • večeře
 • večerní program + večerní hygiena
 • večerka

Mé dítě má kamaráda/sourozence, se kterým chce bydlet. Je to možné?

Určitě se vynasnažíme, aby tak tomu bylo. V přihlášce uveďte celé jméno kamaráda či sourozence dítěte, se kterým chce být v chatce či oddíle. Je dobré, když jsou podobně staří. Z předchozích let víme, že není dobrý velký věkový rozdíl. Nedělá to dobrotu ve spolubydlení ani během táborového programu. Nejsme schopni a ani nemůžeme ubytovat chlapce a dívky dohromady, ačkoli se jedná třeba i o sourozence. Zákon nám to neumožňuje.

Dostanu kontakt přímo na vedoucího a / nebo zdravotníka?

Před táborem Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy na telefonu 608555600. V době konání tábora dostanete telefonní číslo na hlavního vedoucího a jeho zástupce. 

Dostanu kontakt přímo na vedoucího a / nebo zdravotníka?

Před táborem Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy na telefonu 603446233. V době konání tábora dostanete telefonní číslo na hlavního vedoucího a jeho zástupce. 

TÁBORY SOBEŇÁK - Už 25 let se věnujeme dětským táborům. Nyní v Rekreačním středisku Sobeňák, ve kterém mají letní dětské tábory tradici již od roku 1968.

INFOLINKA
Po-Pá 9.00-18.00
Markéta Řičánková
603 446 233
Kontaktujte nás

© 1968-2022 TÁBORY SOBEŇÁK - letní dětské tábory. Pořadatel Dětské tábory, z.s. Obchodní podmínky